Biuro Karier Politechniki Krakowskiej od 2012 roku prowadzi badania losów zawodowych absolwentów. Monitoring losów absolwentów jest jednym z elementów zapewnienia jakości nauczania na naszej uczelni. Głównym celem badania jest poznanie aktualnej sytuacji absolwentów na rynku pracy, a także przebiegu ich kariery zawodowej od momentu ukończenia studiów. Forma badania – ankieta internetowa – pozwala na szybkie i anonimowe zebranie wyników, jest również najdogodniejszym sposobem dotarcia do absolwentów uczelni. Zagadnienia poruszane w ankiecie dotyczą m.in.: statusu absolwentów na rynku pracy, formy prawnej zatrudnienia, zgodności pracy z profilem kształcenia, miejsca zatrudnienia, wysokości zarobków, poziomu satysfakcji z pracy i realizacji celów zawodowych, kształcenia podejmowanego po studiach. W badaniach uzyskujemy także opinie o jakości kształcenia na Politechnice Krakowskiej, prosimy respondentów o ocenę wyboru uczelni i kierunku studiów oraz poziomu wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych na studiach w pracy zawodowej.

Badaniem objęci są absolwenci każdego trybu studiów I i II stopnia, którzy wyrazili zgodę na udział w badaniu. Począwszy od rocznika 2015 badanie jest realizowane po około 6 miesiącach od zakończenia studiów.

Drugi etap badania jest przeprowadzany wśród absolwentów studiów II stopnia po 3 latach od ukończenia studiów. Zebrane dane pozwalają na obserwację trendów i porównania pomiędzy rocznikami oraz w ramach jednego rocznika na przestrzeni lat. Prezentowane poniżej wyniki dotyczą wszystkich realizowanych przez Biuro Karier badań, czyli:

1. Absolwentów studiów I stopnia i II stopnia 6 miesiącach (od rocznika 2015) od ukończenia studiów
  2. Absolwentów studiów II stopnia po 3 latach od ukończenia studiów magisterskich

Wyniki każdego z badań są prezentowane władzom uczelni i wydziałów. Więcej informacji na temat zrealizowanych badań znajduje się na stronie Biura Karier Politechniki Krakowskiej

ABSOLWENCI STUDIÓW I i II STOPNIA BADANI 6 MIESIĄCACH OD UKOŃCZENIA STUDIÓW

Wyniki z badania absolwentów 2022 po 6 miesiącach